Činnost a historie firmy

O firmě

O firmě

Předmět podnikání

Výrobní zaměření společnosti STAFIKO stav s.r.o. je provádění bytových, občanských a průmyslových staveb, a to jako novostaveb "na klíč," ale i jejich rekonstrukcí, oprav a údržeb.

Od ledna 2018 má společnost STAFIKO stav s.r.o. svoji pobočku i v Německu, kde také nabízíme stavební práce.

 • Inženýrská činnost v investiční výstavbě

  Inženýrská činnost v investiční výstavbě zahrnuje projektování, řízení výstavby a uvádění infrastrukturních a stavebních projektů do provozu.

 • Provádění staveb, jejich změn a odstraňování

  Realizace staveb zahrnuje řízení změn projektu, provádění plánů, dohled nad stavbou a odstraňování staveb, jakmile doslouží svému účelu.

 • 600+

  Dokončených projektů

 • 34

  let zkušeností

Historie firmy

Společenské změny po listopadu 1989 umožnily soukromé podnikání i ve stavebnictví. Této příležitosti jsme využili roku 1990 k založení stavební firmy, kde se stala vlastníkem fyzická osoba.

Po 5 letech podnikání vzniká společnost s ručením omezeným STAFIKO J+Z s.r.o. Činnost firmy se rozšiřuje, nyní nepodniká jen ve stavební výrobě, ale i v oblasti obchodu se stavebním materiálem, autodopravě, výrobě betonových směsí a prodejem PHM. Zvětšuje se i objem tržeb, a to až v řádech několika set milionů korun ročně.

Dalším zlomovým bodem ve vývoji STAFIKA je konec roku 2002. Založením firem STAFIKO stav s.r.o. a STAFIKO tech s.r.o. dochází k oddělení stavební činnosti a oblasti obchodu. STAFIKO J+Z s.r.o. nyní z větší části provádí inženýrskou činnost.